Bezpečnost

Informace

Všechny mé svíčky jsou ručně litte a vyrobené s maximální péčí a láskou ze 100% sójového vosku. Sójový vosk má ve srovnání s parafínem (nejčastěji používaným voskem při výrobě svíček) nespočet benefitů. Na rozdíl od parafínu, který je závislý na těžbě ropy, je sójový vosk lehce obnovitelným zdrojem a jeho pálením se do ovzduší neuvolňují žádné toxiny. Další výhodou je, že sójový vosk hoří až o 50 % pomaleji než běžný parafínový vosk. Sójové svíčky mají navíc krásnou krémovou barvu a typickou jemnou vůni.

Péče a bezpečnost

Svíčky lité do forem slouží primárně jako dekorace, ale pokud se je rozhodnete zapálit, nezapomeňte na tato základní pravidla:

Knot svíčky by měl mít vždy ideální délku cca 5 mm. Před každým dalším zapálením svíčky knot zastřihněte nebo rukou odlomte černý kus knotu.

Nikdy nenechávejte svíčku hořet bez dozoru dospělé osoby. Zároveň dbejte na to, aby byla svíčka v dostatečné vzdálenosti od předmětů, které by mohly lehce vzplanout.

Položte svíčku na dostatečně velký podstavec, sójové svíčky lité do forem mají tendenci se při pálení roztékat. Rozteklý vosk odstraňte tak, že ho po ztuhnutí opatrně seškrábnete nožem a zbytek pak snadno umyjete horkou mýdlovou vodou.

Pokud pálíte svíčku ve skle, nechte po každém zapálení roztát vosk po celém obvodu svíčky, aby nevznikl kráter kolem knotu.